Haber

Rus askerleri Ukrayna’ya ait kuru yük gemisine baskın düzenledi

Rus askerlerinin Karadeniz’de Ukrayna’nın İzmail limanına sefer yapan ‘Şükrü Okan’ kuru yük gemisini durdurarak gemiye baskın düzenlediği anlar saniye saniye kaydedildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosu devriye gemisi Vasily Bykov’un Palau bandıralı ‘Şükrü Okan’ kuru yük gemisini durdurduğu ve Rus askerlerinin gemiye düzenlediği baskının görüntülerini paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Görüntülerde, Rus askerlerinin dur ihtarına uymayan ‘Şükra Okan’ kuru yük gemisine Ka-29 tipi helikopterle iniş yaptığı, evrakları kontrol ettiği ve taşıdığı anları gösteriyor. Muayenelerde yasaklı mal olup olmadığını kontrol etmek için ifadelere yer verildi.

‘DENETİM İHTİYAÇLARA GÖRE YAPILDI’

Açıklamada, denetimin uluslararası gerekliliklere uygun olarak gerçekleştirildiği ifade edilerek, “Yapılan kontrol tedbirleri sırasında kontrol grubunun çalışmaları profesyonel bir şekilde ve TCK’nın gerekliliklerine uygun olarak yürütülmüştür. uluslararası belgeler. Şükrü Okan gemisinde kontrol ekibinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından doğrulama protokolü hazırlanarak gemi, İzmail limanına doğru seferine devam etti.

seyhan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu