Haber

Fox News, Biden için ‘diktatör özentisi’ tabirini kullandı

ABD’nin YENİ haber kanalı Fox News’in bir alt bölümünde Başkan Joe Biden için “diktatör özentisi” ifadesinin kullanılması Amerikan kamuoyunda geniş yer buldu.

ABD’de yayın yapan Fox News, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın mahkemeye gitmesinin ardından akşam canlı basın açıklaması yaparken dün Beyaz Saray’da Başkan için kullandığı “diktatör özentisi” alt başlığıyla Biden’ın konuşmasını yaptı.

Fox News’in en yoğun saatlerden biri olan akşam yayınında, bölünmüş ekrandan başkanların konuşma yaptığı görüntülerin yer aldığı alt başlıkta, “Diktatör özentisi, siyasi görüşlerini aldıktan sonra Beyaz Saray’da bir konuşma yapıyor. rakip tutuklandı.” terim kullanıldı.

Amerikan basınında Fox’un bu atıf için “Amerikan muhafazakar yayınları için bile şaşırtıcı” yorumu yer aldı.

Basında çıkan haberlere göre, bir Fox News yetkilisi “başlığın hemen kaldırıldığını ve konunun ele alındığını” belirtti.

Trump, dün Miami’deki bir federal mahkemede “gizli belgelere” yönelik dava kapsamında hakim karşısına çıktı ve devletle ilgili gizli belgeleri sakladığı yönündeki suçlamaları reddetti.

ABD’deki uygulamalara göre sanıklara gözaltı koşulları uygulandığı için Trump’ın önce parmak izi alındı, ardından hakim karşısına çıkarıldı. Yaklaşık 50 dakika süren duruşmanın ardından Trump, dışarıda bekleyen yandaşlarının tezahüratları arasında araç konvoyu ile adliyeden ayrıldı.

Daha sonra New Jersey’e giden Trump, akşam saatlerinde Bedminster golf tesisinde kendisine yönelik iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Biden ve Beyaz Saray ekibi, Trump’a yönelik suçlamalarla ilgili devam eden bir dava hakkında yorum yapmayacaklarını açıkladı.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu